Джейсън Тейтъм навакса слабия си старт и отбеляза 32 точки

...

Бостън разби Далас, Голдън Стейт се справи с Торонто

Джейсън Тейтъм навакса слабия си старт и означи 32 точки при триумфа на Бостън като хазаин на Далас със 138:110 в различен мач от вечерта в НБА. Селтикс удължиха победната си серия на 10 срещи. Тейтъм бе вкарал единствено 2 точки за първите 17 минути. Джейлън Браун се регистрира с 25 точки, а Кристапс Порзингис осъществя 24 за домакините от Бостън.

Лука Дончич приключи с 37 точки, 12 битки и 11 асистенции за гостите от Далас. Това бе 12-и „ трипъл-дабъл “ за словенския национал за сезона и десети следващ мач, в който той вкарва най-малко 25 точки.

Домакинска победа реализира и Лос Анджелис Клипърс със 140:115 над Вашингтон. Джеймс Хардън осъществя 21 от своите 28 точки във втората четвърт. Клипърс обаче изгубиха Ръсел Уестбрук, който получи фрактура на лявата ръка във втората част. Кауай Ленард означи 27 точки, а Пол Джордж се регистрира с 22 за домакините, до момента в който Кайл Кузма приключи с 32 за Вашингтон, който позволи 14-о следващо проваляне.

Голдън Стейт се наложи като посетител на Торонто със 120:105 след 25 точки на Стеф Къри. Успехът бе осми следващ при гостуванията на Уориърс.

В останалите мачове от вечерта в НБА Детройт претърпя домакинско проваляне от Кливланд със 100:110, Филаделфия надделя Шарлът вкъщи със 121:114, Мемфис загуби от Портланд със 92:122, като хазаин, Ню Орлиънс се наложи над Индиана със 129:102 като хазаин, а Милуоки надигра като посетител Чикато със 113:97 след 46 точки, 16 битки и 6 асистенции на гръцкия национал Янис Адетокунбо.