Оклахома Сити Тъндър е на победа от класиране за втория

...

ОКС с трета поредна победа над Ню Орлиънс, Орландо изравни серията срещу Кливланд

Оклахома Сити Тъндър е на победа от класиране за втория кръг на плейофите след безапелационен триумф в третия мач като посетител против Ню Орлиънс Пеликанс със 106:85 точки (23:19, 37:27, 25:25, 21:16).

Шей Гилджъс-Александър вкара 24 точки, а Джош Гиди и Джейлън Уилямс прибавиха по 21 за триумфа. Брандън Инграм записа 19 точки за Ню Орлиънс, а Си Джей МакКълъм реализира 16 точки и 7 асистенции за домакините.

Оклахома води с 3:0 и ще се опита да завърши серията още в понеделник, когато още веднъж гостува в Ню Орлиънс.

SGA and Josh Giddey handled business in New Orleans to take a 3-0 series lead ⛈️

Gilgeous-Alexander: 24 PTS, 8 AST, 5 REB
Giddey: 21 PTS, 8 REB, 6 AST
— NBA (@NBA)
Орландо Меджик пък изравни серията в Източната конференция против Кливланд Кавалиърс след победа в четвъртата среща със 112:89 точки. Така и двата отбора завоюваха първите си две семейства и в този момент серията към този момент е 2:2 победи преди петия мач, който ще се изиграе в Охайо във вторник.

„ Магьосниците “ преобладаваха в третата четвърт и съумяха да стигнат до триумфа. Франц Вагнер бе най-резултатен за Орландо с 34 точки, до момента в който Джонатан Айзък се регистрира с 14 точки и 7 битки. Джарет Алън бе водещ изпълнител за Кавалиърс с 21 точки и 9 битки, а Донован Мичъл прибави 18 точки.

Franz Wagner dropped playoff career-highs to help the tie the series 2-2!