Джеймс Хардън реализира фантастичните 60 точки и завърши с трипъл-дабъл

...

Рекорд след рекорд: Хардън с 60 точки и трипъл-дабъл

Джеймс Хардън осъществя фантастичните 60 точки и приключи с " трипъл-дабъл " при успеха на Хюстън над Орландо със 114:107 точки в мач от постоянния сезон в шампионата на НБА. Звездата на " ракетите " стана първият състезател в историята на НБА, достигнал до " трипъл-дабъл " с маркирани 60 точки в един дуел. Той добави 10 битки и 11 асистенции.

28-годишният Хардън вкара 18 точки през последната четвърт, с цел да усъвършенства клубния връх за Калвин Мърфи от 57 точки в един дуел от 1978 година. Той игра 46 минути против Орландо. След 107:107 3:36 минути преди сирената домакините направиха серия от 7 беозответни точки, с цел да стигнат до триумфа. Хардън вкара панер, а при оставащи 45.4 секунди осъществя и тройка.

James Harden finished with 60 points, 11 assists, and 10 rebounds tonight. His teammates combined for 54 points and 6 assists in the win. pic.twitter.com/AwgIsEz3UU
— ESPN Stats & Info (@ESPNStatsInfo) January 31, 2018
Шестима играчи на Орландо приключиха с двуцифрен точков актив, като най-резултатни с по 17 бяха Марио Хезоня и Марийз Спайтс.