Десет човека от Милан бяха пречупени от Атлетико Мадрид, след

...

Устойчив Атлетико отне радостта на Милан от завръщането му у дома в ШЛ

Десет индивида от Милан бяха пречупени от Атлетико Мадрид, откакто „ дюшекчиите” стигнаха до триумфа надълбоко в добавеното време след дузпа с 2:1.

След седем години навън от Шампионската лига почитателите на Милан подвигнаха транспарант на „ Сан Сиро”, че „ Милан се върна”. Стартът на „ росонерите” като че ли предразполагаше това, откакто домакините стартираха по-силно в срещата и в 22-ата минута Браим Диас даде пас за Рафаел Леао, който имаше време да спре и да стреля, с цел да направи резултата 1:0.

В типичния си жанр Атлетико отговори с неизменност в играта си, а 10 след гола миланският исполин остана с човек по-малко, откакто Франк Кесие бе изпъден поради два жълти картона след фаул против Йоренте. Това даде спомагателен подтик при испанците, а Луис Суарес бе доста близо да постави завършек на сушата си от 26 мача на открито в ШЛ без гол преди края, само че ударът му преди почивката мина настрана.

„ Рохибланкос” продължи да натиска противника и през втората част, а в 84-ата влезлият като запаса Антоан Гризман се разписа с красиво воле. В добавеното време на срещата настана нервността в Милано, откакто Пиер Калулу игра с ръка, а реферът Джунеит Чакър прегледа обстановката посредством ВАР и отсъди дузпа, която бе осъществена от Суарес – 2:1 за Атлетико.