Дармщад поднесе изненадата на 1/16-финалите за Купата на Германия. Втородивизионният

...

Дармщад отстрани Мьонхенгладбах от Купата на Германия, победи за Лайпциг и Франкфурт

Дармщад сервира изненадата на 1/16-финалите за Купата на Германия. Втородивизионният тим в профил елитния Борусия Мьонхенгладбах с 2:1.

Домакините поведоха в 23-ата минута на " Мерк-Щадион ам Бьоленфалтор " в Дармщад. Филип Титц бе оставен непокрит в наказателното поле и с компактен удар откри резултата.

Играчите на Торстен Либернехт имаха добра опция да удвоят задатъка си, само че Матиас Бадер стреля в напречната греда.

След паузата гостите възобновиха равенството. Лука Нец бе изведен в наказателното поле и с удар по земя изравни.

Резервата Аарон Сейдел оформи крайния резултат с диагонален изстрел в далечния ъгъл.

В останалите срещи от вечерта любимците Република България Лайпциг и Айнтрахт Франкфурт завоюваха срещите си.

Възпитаниците на Марко Розе се постановиха над Хамбург с 4:0. Юсуф Поулсен бе прецизен на два пъти през първото полувреме, с цел да обезпечи удобен задатък на отбора си. След почивката Мохамед Симакан и Бенямин Хенрихс прибавиха по едно попадение и подпечатаха триумфа.

Носителят на Лига Европа Айнтрахт Франкфурт не срещна усложнения при визитата си на Щутгарт Кикерс. Рандал Коло Муани и Хървойе Смолчич означиха два гола в границите на 6 минути през първата част, с цел да заслужат място на отбора в 1/8-финалите.