Дания победи Франция с 2:0 в мач от 6-ия кръг

...

Дания надигра световния шампион в Копенхаген

Дания победи Франция с 2:0 в мач от 6-ия кръг на Лигата на нациите. Каспер Долберг и Андреас Сков Олсен се разписаха за " аления динамит ".

Домакините бяха надалеч по-агресивни в напред във времето и откриха резултата в 34-ата минута на стадион " Паркен " в Копенхаген. Каспер Долберг засече на предна греда прострелно подаване по земя в наказателното поле на Микел Дамсгаард за 1:0.

След пет минути датчаните удвоиха задатъка си. Андреас Сков Олсен стреля по земя в долния ляв ъгъл.

Франция е шестият тим в тазгодишното издание на Лигата на нациите, който не съумява да се разпише през първото полувреме. Останалите пет тима са Англия, Сан Марино, Словакия, Лихтенщайн и Малта.

" Петлите " прекараха второто полувреме в търсене на гол. Антоан Гризман изведе Килиан Мбапе самичък против Каспер Шмайхел, само че стражът избави.

Световния първенец, воден от Дидие Дешан, записа трета загуба за календарната година. Това е най-слабият баланс за отбора.

В другия дуел от група 1 Хърватия победи Полша с 3:1.

Дания заема втората позиция в класирането с актив от 12 точки. Франция се намира на третото място с 5 пункта.