Четирима от десет от респонденти в глобален мащаб оценяват руската

...
Четирима от десет от респонденти в глобален мащаб оценяват руската
Коментари Харесай

Всеки четвърти по света с добро мнение за руската намеса в Сирия

Четирима от 10 от респонденти в световен мащаб правят оценка съветската интервенция в сирийския спор като " положителна ". Малко по-малко (по-малко от една трета от интервюираните) виждат ролята на Москва в спора като " отрицателна ". Това демонстрират резултатите от огромно световно изследване на Gallup, осъществено в 53 страни от всички континенти. Във всяка една от тях са извършени изявленията с по към 1000 души, като общият брой на участвалите в изселдването е 54 569.

Другия доста дискутиран въпрос - евентуалната съветска интервенция в последните президентски избори в Съединени американски щати и повлияването на резултатите от тях, разделя мненията по света на три: 37% от запитаните по света считат, че допустимо Русия да е повлияла на резултатите от изборите, 33% споделят противоположното мнение и останалите 30% нямат съответно мнение по въпроса.

Въпросът за ролята на Русия в сирийския спор разделя мненията и на Стария континент – " отрицателно " господства измежду страните от Западна Европа, а на противоположното мнение са страните от Източна Европа и европейските страни, които не са членки на Европейския съюз.

В България намесата на Русия в Сирия се приема позитивно с към 37% от интервюираните, а отрицателно - измежду 19%. Но като цяло обществото ни не желае да дава крайни оценки или да изрази мнение по въпроса - 44% остават в " междинната " позиция сред двете варианти, означават от " Галъп интернешънъл ".

В световен мащаб най-недоволни от съветските дейности са Съединени американски щати и Латинска Америка, до момента в който Близкият Изток, Източна и Западна Азия, Индия. Дори и в самата Русия споделят мнението, че съветските дейности в Сирия имат позитивен резултат.

Най-голям дял на споделящите мнението, че Русия е изиграла избрана роля в президентските избори в Съединени американски щати, е регистриран в западноевропейските страни и Съединени американски щати. Опонентите на тази доктрина са респондентите от Латинска Америка, Азия, Източна Европа и Близкия Изток.

У нас мненията са типични за източноевропейци: съгласни с съществуването на съветска интервенция в американските избори за президент са 16%, на противоположното мнение са 37%. Но и тук българското общество не желае да стига до крайности и 47% от респондентите не изразят своето мнение по тематиката.

" Русия изигра сериозна роля при намесата си в сирийски спор и това раздели публичното мнение. Мнозинството поддържа тяхната роля при успеха над ИДИЛ в северна Сирия, само че явно останалите респонденти не утвърждават съветската поддръжка към Башар ал Асад или по-вероятно не утвърждават никаква външна интервенция при въздушните удари. Междувременно медийният цирк с съветската интервенция в изборите за президент в Съединени американски щати през 2016 година продължава и това разделя световното публично мнение. Мнозинството (37%) има вяра, че Русия може и да е повлияла на крайните резултати от изборите, само че 33% не са съгласни с това изказване и 30% просто не знаят. Подозирам, че тази история ще продължи да се развива и развива ", разяснява Джони Хийлд, вицепрезидент на международната асоциация " Галъп интернешънъл ".
Източник: inews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР