Черно море“ надиграха по срамен ачин с 1:0 Ботев“ (Враца)

...

Съдия гей подари победата на Черно море над Ботев във Враца /снимки/

„ Черно море “ надиграха по неприличен ачин с 1:0 „ Ботев “ (Враца) в дуел от осмия кръг на efbet Лига.
В воин за " моряците " се трансформира Атанас Илиев, който заби единственото попадение от дузпа в 81-ата минута. Гостите взеха трите точки след срамно съдийство, което опорочи оспорвания дуел. Реферът има всички признаци да е затулен гей, което другояче не е неприятно в живота, стига това да не въздейства на резултата в мачовете, които управлява.
Първата забавна обстановка се откри след единствено 90 секунди игра. Централният нападател на гостите Исмаил Иса се озова на голова позиция, само че ударът му бе майсторски избавен от Федерико Бариос. Малко по-късно Алекс Фернандес насочи шут от границата на наказателното поле, само че стражът на врачани мазета.
В 14-ата минута Едуардо Кунде спъна в наказателното поле Едгар Пачеко, а основният арбитър Ивайло Ненков не се забави и отсъди дузпа. Зад топката застана Пабло Гарсия, който стреля, само че Федерико Бариос отрази. При добавката Живко Атанасов шутира високо над вратата.
В 22-ата минута Марко Мажуга откри Момчил Цветанов, който си настройки кълбото и стреля по земя с левия крайник, само че Иван Дюлгеров се оправи със обстановката.
В 34-ата минута Васил Панайотов проби, след което центрира по земя към точката на дузпата, където бе Исмаил Иса. Опитният нападател обаче не съумя да откри очертанията на вратата.
В 51-ата минута Диого Барбоса навлезе в наказателното поле и насочи удар, само че Дюлгеров не се затрудни.
В 76-ата минута Мазир Сула насочи бомбен шут от границата на наказателното поле, стражът мазета, а от доста близка отдалеченост Исмаил Иса прати кълбото над вратата. Малко по-късно опитният нападател направи страховит пробив, който бе спрян с нарушаване в наказателното поле на Стефан Велев. Зад топката застана Атанас Илиев, който съумя да накаже блестящия пазач на врачани.
Четири минути преди края на борбата Спас Георгиев получи кълбото в наказателното поле, само че Иван Дюлгеров се намеси основно.
В 91-ата минута Алекс Фернандес можеше да вкара втори гол, само че атакуващият футболист на " моряците " не съумя да матира Федерико Бариос.
До края на срещата " зелените " не съумяха да основат нито едно състояние, с което да се опитат да стигнат най-малко до равенството.
По този метод варненци се изкачиха на първото място с актив от 20 точки. Врачани пък остават на 12-а позиция с едвам 6 пункта.
В идващия кръг „ Ботев “ (Враца) гостува на „ Арда “ (Кърджали), а „ Черно море “ приема „ Берое “.

„ Ботев “ (Враца) – „ Черно море “ /Варна/ 0:1
0:1 Атанас Илиев (81-дузпа)

Стартови сформира:
„ Ботев “ (Враца): Федерико Бариос, 4. Луис Суарес, 3. Мартин Кавдански, 28. Едуардо Кунде, 23. Браян Мендоса, 18. Диого Барбоса, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 9. Даниел Генов, 19. Браян Переа, 14. Марко Мажуга

„ Черно море “: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 5. Пабло Гарсия, 71. Васил Панайотов, 8. Мазир Сула, 11. Алекс Фернандес, 23. Едгар Пачеко, 86. Исмаил Иса

Стадион: " Христо Ботев ", Враца

Главен арбитър: Ивайло Ненков
Източник: bulnews.bg