Челси записа втора поредна победа, след като се наложи над

...

Голове на любимците на Сари донесоха победа на Челси над Фулъм

Челси записа втора поредна победа, откакто се наложи над закъсалия отбор на Фулъм с 2:1 на стадион “Крейвън Котидж ” в дуел от 29-и кръг на Премиършип. Домакините, които по-рано тази седмица се разделиха с Клаудио Раниери, играха с доста предпочитание и можеха да се доберат и до точка в мача.

Гонсало Игуаин изведе “сините ” напред в 20-ата минута, възползвайки се от асистенция на Сесар Аспиликуета. Седем минути по-късно завърналият се на вратата на Челси Кепа Арисабалага мазета в топката в ъглов удар след удар на Александър Митрович. След осъществяването на корнера Калъм Чембърс бе оставен безусловно непокрит и възвърне равенството. Само три минути по-късно Еден Азар подаде на Жоржиньо, който с акуратен изстрел отвън границите на наказателното поле означи втори гол за Челси, който се оказа и надвит. В края на дуела Фулъм можеше да изравни още веднъж, само че Кепа избави своя тим, като отрази рисков удар с глава на Митрович. Челси остава на шесто място в подреждането с точка по-малко от петия Арсенал. Фулъм е на предпоследната 19-а позиция. В идващия кръг отборът на Маурицио Сари посреща Уулвърхемптън. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg