Челси спечели купата на Футболната асоциация в Англия за осми

...

Финалът за Купата на Англия в СНИМКИ

Челси завоюва купата на Футболната асоциация в Англия за осми път в историята. На финала в най-стария футболен шампионат в света лондончани победиха с 1:0 състава на Манчестър Юнайтед, който е 12-кратен притежател на трофея. Пред цялостните трибуни на именития "Уембли " дузпа, осъществена от Еден Азар преди почивката обезпечи скъпия триумф в интерес на "сините ".

Челси приключи по мощен метод една разочароваща акция, в която тимът остава отвън Шампионската лига. В 22-ата минута Фил Джоунс извърши нарушаване против Азар в наказателното поле и белгийският национал елементарно осъществя отсъдената дузпа. Ромелу Лукаку, който наложително остана на аварийна скаймека за "червените дяволи ", се появи в игра след почивката.

Нападателят беше покрай изравняването, както и неговите съотборници Алексис Санчес, Неманя Матич и Пол Погба, само че вратарят на "сините " Тибо Куртоа на няколко пъти избави сигурни попадения.

Манчестър Юнайтед приключва сезона без нито един извоюван трофей, на второто място във Висшата лига. Двубоят беше под номер 300 във всички шампионати за Еден Азар с екипа на столичани.

Челси взе реванш за изгубения край против Арсенал за купата на Футболната асоциация през предходната акция, все пак мениджърът на "сините " Антонио Конте евентуално ще напусне поста си през лятото.