Брайтън и Тотнъм играят при резултат 2:0 в мач от

...

НА ЖИВО: Брайтън - Тотнъм 2:0, втори удар за домакините

Брайтън и Тотнъм играят при резултат 2:0 в мач от 19-ия кръг във Висшата лига. Срещата може да гледате директно по DIEMA SPORT 2 , а на Gong.bg също ще отразим забавните обстановки.

Джак Хиншелууд се разписа в самото начало, а Жоао Педро от дузпа вкара втори гол.

Първият опит за гол към някоя от двете порти се откри пред Тотнъм. В 4-та минута гостите получиха опция за пряк обстрел от директен свободен удар. Педро Поро шутира, само че нацели стената.

Две минути по-късно отбраната на " шпорите " се пропука. Дани Уелбек на два пъти се озова на идеална позиция, само че Викарио направи брилянтни спасявания, с цел да резервира мрежата си суха.

В 11-та минута Брайтън откри резултата. Жоао Педро направи страховит пробив и след серия от финтове подаде към безусловно непокрития Джак Хиншелууд. Десният краен защитник с топовен шут прати топката тъкмо под гредата и не остави шансове на Викарио.

Пет минути по-късно Паскал Грос откри Жоао Педро с прекрасен диагонален пас. Бразилецът направи няколко лъжливи придвижвания и насочи изстрел, само че още веднъж стражът на Тотнъм внимаваше.

В 23-та минута домакините нанесоха втори удар. Главният арбитър отсъди дузпа след преразглеждане с ВАР. Деян Кулушевски дръпна за фланелката Дани Уелбек и бе посочена бялата точка. Жоао Педро се нагърби с отговорността и невъзмутимо изпрати Викарио в единия ъгъл и стреля в другия.

LIVE Брайтън - Тотнъм 2:0

1:0 Джак Хиншалууд 11'

2:0 Жоао Педро (дузпа) 23'

Стартови сформира:

Брайтън: 23. Джейсън Стийл, 41. Джак Хиншелууд 29. Жан Пол ван Хеки, 5. Люис Дънк (К), 3. Игор Хулио, 13. Паскал Грос, 11. Били Гилмор, 40. Факундо Буонаноте, 6. Джеймс Милнър, 18. Дани Уелбек, 9. Жоао Педро

Наставник: Роберто Де Зерби