"Ботев" (Враца) спечели дербито на Северозапада. Отборът на Антони Здравков

...

Страхотен гол на Чавдар Ивайлов донесе победата на Ботев /Враца/ като гост на Монтана /снимки/

"Ботев " (Враца) завоюва дербито на Северозапада. Отборът на Антони Здравков надигра с 1:0 "Монтана " в финален мач от 20-ия кръг на efbet Лига.
В воин за отбора се трансформира Чавдар Ивайлов, който заби единственото попадение на стадион "Огоста ". Това попадение прекъсна и ужасната серия на отбора от осем следващи загуби.
Първата забавна обстановка в дербито се откри пред вратата на домакините. Петър Атанасов бе открит в наказателното поле, където Сенхаджи не съумя да му противодейства, само че шутът на атакуващия футболист на врачани не откри очертанията.
В 19-ата минута Тони Тасев шутира от фаул, само че топката мина надалеч над задачата. В 29-ата минута капитанът на "сините " Иван Михов работи чудесно в наказателното поле и центрира към Сенхаджи. Той не съумя да засече топката, а Янко Ангелов и Николай Минков също се разминаха с топката.
Малко по-късно домакините стигнаха до извънредно чиста обстановка за гол. Николай Минков финтира защитник на Ботев и влезе във вътрешността към наказателното поле, след което последва удар с десния крайник, само че кълбото мина на сантиметри задачата.
В 39-ата минута Николай Минков насочи доста мощен шут от въздуха, само че вратарят Красимир Костов резервира мрежата си суха.
Първото попадение падна в 50-ата минута. Халфът на "зелените " Чавдар Ивайлов извърши страховит директен свободен удар, който матира Благой Макенджиев.
В 56-ата минута Даниел Генов стреля, само че ударът на звездата на отбора от Враца бе неакуратен.
В 86-ата минута врачани пропуснаха да санкционират неточност в отбраната на "сините ". Даниел Генов центрира в наказателното поле, Благой Макенджиев пропусна да улови топката, само че Христо Златински не съумя да засече подаването.
До края на срещата не се случи нищо забавно и дербито на Северозапада приключи с триумф за "Ботев " (Враца).

"Монтана " - "Ботев " /Враца/ 0:1

0:1 Чавдар Ивайлов (50)

Стартови сформира:
"Монтана ": 30. Макенджиев, 25. Башлиев, 3. Михов, 24. Кики, 33. Цонков, 5. Сенхаджи, 4. Терзиев, 22. Каменов, 8. Тасев, 6. Ангелов, 11. Минков
Ст. треньор: Атанас Атанасов

"Ботев " (Враца): 33. Костов, 81. Зехиров, 37. Керчев, 9. Генов, 6. Гаджев, 20. Бабунски, 18. Миланов, 77. Николов, 10. Атанасов, 23. Златински, 17. Ивайлов
Ст. треньор: Антони Здравков

Стадион: "Огоста ", Монтана

Съдия: Станислав Тодоров