Ботев спечели само точка от домакинството си на Славия, но

...

"Ботев" взе точка срещу "Славия" у дома и излезе трети

" Ботев " завоюва единствено точка от семейството си на " Славия ", само че най-малко краткотрайно излезе трети. Пловдивчани направиха 1:1 с белите в първата среща от 15-ия кръг в Първа лига.

Резервата Стивън Петков още веднъж изигра значима роля, като означи изравнителния гол. Преди това Иван Минчев беше дал преднина на " Славия " в 26-ата минута.

В края на срещата за втори жълт картон беше изпъден бранителят на " канарчетата " Пламен Димов. Малко след него беше отхвърлен и капитанът на белите Емил Мартинов.

" Ботев " събра 25 точки и излезе трети. Със същия актив е и " Левски ", който приема " Локомотив " (Пловдив). " Славия ", който има една победа в последните си пет мача, е девети със 17.

В 26-ата минута Емануел Мба върна към Минчев пред дъгата на наказателното поле на " канарчетата ". Оставеният непокрит футболист на " Славия " стреля от разстояние и вкара за 1:0.

Домакините натиснаха при започване на второто полувреме. " Ботев " беше деятелен в нахлуване, само че пропуски направиха Тодор Неделев и Фернандо Виана.

" Канарчетата " изравниха в 65-ата минута, когато Петков беше прецизен с първото си допиране на топката секунди след влизането си в игра.
Източник: dnevnik.bg