Ботев (Пловдив) завърши 1:1 при визитата си на Бейтар (Йерусалим)

...

Ботев измъкна равенство в Израел и мечтае за следващия кръг

Ботев (Пловдив) приключи 1:1 при визитата си на Бейтар (Йерусалим) в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа. Тал Кахила (11) с глава даде задатък на домакините, а Серкан Юсеин (73) изравни за " канарчетата ", които реализираха добър турнирен резултат преди реванша. Срещата се игра на стадион „ Ха Мошава “ в Петах Тиква, защото клубният стадион на домакините „ Теди “ е зает с провежданата сега Макабиада (международен форума на еврейски спортисти от цялостен свят). Първата част бе динамична с много положения за гол и пред двете порти, само че домакините бяха надалеч по-активни. Те съумяха да поведат в 11-ата минута, когато след центриране от корнер вратарят Иван Чворович излезе неразчетено и Тал Кaхила се разписа с глава за 1:0. Ботев имаше своите благоприятни условия за равнене посредством Серкан Юсеин, чийто отдалечен шут в 21-ата минута бе избавен от вратаря Клайман, и Тодор Неделев, който в 35-ата минута се озова самичък против стража на домакините, само че шутира в навън около гредата. Антоан Конте и Итай Шехтер имаха опция да удвоят преднината на Бейтар, само че не съумяха. В 22-ата минута Конте шутира от дъгата пред наказателно поле, само че топката мина на сантиметри около вратата. В 43-ата минута пък Чворович направи ужасно избавяне след удар на Итай Шехтер, озовал се самичък против него. Три минути преди този момент Веред прати топката във вратата на „ канарчетата “, само че попадението не бе зачетено поради засада. След почивката домакините натиснаха в първите минути, търсейки втори гол. Пропуски направиха поредно Сабо, Идан Веред и Итай Шехтер. В 61-ата минута вратарят на домакините Клайман избави след удар с глава на Виктор Генев. Ботев претендираше за дузпа за игра с ръка на Сабо, само че такава не бе отсъдена. Последваха пропуски на Антоан Конте и Идан Веред от Бейтар, с цел да се стигне до 71-ата минута, когато влезлият като запаса Тони Тасев излезе самичък против вратаря Клайман и шутира. Стражът закачи леко топката, само че това не бе видяно от съдията и не последва корнер Две минути по-късно Ботев изравни. Удар на Крум Стоянов бе отразен от вратаря Борис Клайман, само че Серкан Юсеин направи добавка за 1:1, смълчавайки трибуните в Петак Тиква. В игра за домакините се появи Йоси Бенаюн, който оживи играта им и до края на мача направи няколко пропуща, само че и Чворович се намесваше уверено. В 83-ата пред Крум Стоянов се разкри опция да се разпише, само че той не съумя да уцели вратата от преференциална позиция. Домакините натискаха в търсене на надвит гол, а Ботев дебнеше за преференциални благоприятни условия на контраатаки. В последна сметка обаче до нови попадения не се стигна и „ канарчетата “ реализираха добър турнирен резултат преди реванша, който е след седмица на 20 юли в Бургас от 20:30 часа българско време. БЕЙТАР (ЙЕРУСАЛИМ) – БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 1:1 1:0 Тал Кaхила (11), 1:1 Серкан Юсеин (73) Петах Тиква, „ Ха Мошава “ Съдия: Бартош Франковски (Полша) СЪСТАВИ Бейтар (Йерусалим): 1.Борис Клайман, 2.Антоан Конте, 3.Давид Келтенс (74 10.Джорджиньо), 5.Дин Мори, 6.Тал Кaхила, 8.Идан Веред, 9.Итай Шехтер (8225.Гаетан Варене), 14.Клаудемир, 18.Хен Езра (6715.Йоси Бенаюн), 23.Марсел Хайстер, 52.Ерик Сабо Контузени: няма; Наказани: няма Треньор: Шарон Мимер Ботев (Пловдив): 99.Иван Чворович, 2.Цветомир Панов, 4.Виктор Генев, 7.Фелипе Бризола (57 11.Тони Тасев), 8.Тодор Неделев, 10.Серкан Юсеин  , 14.Яя Меледже (69 6.Алваро Юлиано), 20.Омар Косоко, 23.Йордан Минев, 25.Крум Стоянов (90+324.Лазар Марин), 70.Пламен Димов Контузени: Балтанов, Р. Терзиев; Наказани: няма Треньор: Николай Киров Баланс сред двата тима: нямат играни мачове Баланс сред български и израелски тимове: 7 мача, 3 победи за българските тимове, 4 равенства, г.р. 9:5 БЛИЦ показва всичко за българското присъединяване в Европа Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - прехвърляния и подготовка Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна програма РЕЗУЛТАТИ И ВСИЧКО ЗА ЛИГА ЕВРОПА - ТУК! Срещата по минути: 1 - Начало на мача! 4 - Итай Шехтер от домакините насочи първия прецизен удар в мача 11 -  ГОЛ за Бейтар! След центриране от корнер вратарят Иван Чворович излезе неразчетено и Тал Кaхила се разписа за Бейтар с глава - 1:0 16 - Интересна офанзива за Ботев. Топката доближи до Крум Стоянов след пас на Тодор Неделев, само че нападателят се засуети и не съумя да насочи рисков удар 20 -  жълт картон за Виктор Генев, който е първият предизвестен състезател в мача 21 - " Канарчетата " все по-често поглежадт в предни позиции 21 - Серкан Юсеин насочи мощен удар от към 30 метра, само че вратарят Борис Клайман избави и мазета топката в корнет 22 - Опасна офанзива за домакините и шут на Антоан Конте от дъгата пред наказателното поле, само че топката излезе в навън, минавайки на сантиметри около гредата 23 - Остро подаване в наказателното поле на Бейтар, само че вратарят Клайман хвана топката 24 -  жълт картон за Яя Меледже 26 - Опасно центриране от корнер пред вратата на домакините, само че Клайман избива в нов корнер 29 - Домакините взимат самодейността и Итай Шехтер имаше чудесна опция да удвои задатъка на израелците след пас на Идан Веред, който бе в състояние на засада, каквато не бе маркирана 32 - Фелипе Бризола от Ботев опита удар от далечна отдалеченост, само че шутира прекомерно едва в аут 33 - Цветомир Панов опита да изненада Клайман с удар от дребен удар, само че вратарят на домакините внимаваше и мазета топката в корнер 35 - Огромен късмет се разкри пред Тодор Неделев, който бе изведен зад защитата на Бейтар. Капитанът на Ботев излезе самичък против Клайман и шутира, само че не откри очертанията на вратата. 39 - Йордан Минев сгреши в защита и топката стигна до Хен Езра, който обаче бе в състояние на засада 40 - Веред бе изведен зад защитата на Ботев и вкара гол, който обаче не бе зачетен поради засада 41 - Изстрел на Фелипе Бризола и рикошет в защитник, след което топката попадна в ръцете на вратаря Клайман 43 - Итай Шехтер се измъкна от бранителите на Ботев и шутира, само че Иван Чворович направи избавяне от висока класа и не позволи нов гол във вратата си 45+1 - Край на първата част!......................................... 46 - Начало на второто полувреме! 47 - Силен шут на Сабо, само че до нов гол във вратата на Ботев не се стига 54 - Итай Шехтер преодоля леко Пламен Димов и опита удар от далечна отдалеченост, само че топката мина над вратата на Ботев 56 - Нов мощен шут за домакините, само че Веред праща топката над вратата 57 -  смяна в Ботев, на мястото на Фелипе Бризола влиза Тони Тасев 61 - Вратарят на домакините Клайман избавя след удар с глава на Виктор Генев. Ботев претендира за дузпа за игра с ръка на Сабо, само че такава не е отсъдена 63 - Антоан Конте се измъква от няколко бранители и насочва удар от близка отдалеченост, само че Чворович спасява 65 - Чворович още веднъж избавя удар на излязлия самичък против него Идан Веред 67 -  смяна в Бейтар, Бенаюн влиза на мястото Хен Езра 68 - Тодор Неделев шутира от директен свободен удар над вратата на израелците 69 -  смяна в Ботев, Алваро Юлиано влиза на мястото на Яя Меледже 71 - Тони Тасев излезе самичък против вратаря Клайман, който закачи леко топката, само че това не бе видяно от съдията и не бе отсъден корнер 73 -  ГОООЛ за Ботев! Удар на Крум Стоянов първо бе отразен от вратаря Борис Клайман, само че Серкан Юсеин направи добавка и изравни за 1:1, смълчавайки трибуните в Петак Тиква 74 -  смяна в Бейтар, Джорджиньо влезе на мястото на Давид Келтенс 78 - Играчите на Ботев са по-активни след гола 81 - Йоси Бенаюн бе изведен зад отбрата на Ботев и се опита да трансферира Чворович, само че не съумя да откри очертанията на вратата 82 -  смяна в Бейтар, Гаетан Варене размени Итай Шехтер 83 - Страхотен късмет за Ботев, само че Крум Стоянов не съумя да уцели вратата от преференциална позиция 84 - Положенията пред двете порти не стопират и този път Чворович отрази мощен удар на Бенаюн 89 - Домакините натискат в търсене на надвит гол 90+3 -  смяна в Ботев, Лазар Марин влезе на мястото на Крум Стоянов 90+5 - Край на мача! Ботев стигна до добър турнирен резултат при визитата си в Израел.   1-1 Serkan Yusein Goal UEFA Europa League... by natsukon
Източник: blitz.bg