Ботев Пловдив завърши 0:0 с Пюник (Eреван) в последната си

...

Реми за Ботев в последната контрола в Алания

Ботев Пловдив приключи 0:0 с Пюник (Eреван) в последната си контрола от лагера с в турския курорт Алания.

В предходните си мачове "канарчетата " приключиха 2:2 с Раднички (Ниш), победиха с 1:0 Олександрия (Украйна) и изгубиха с 0:2 от Сабуртало (Грузия) и с 0:1 от Монтана.

В 12-ата минута Йордан Минев подаде на Стивън Петков, който обаче прати топката в ръцете на вратаря на противника. Две минути по-късно Даниел Кайзер хвана коженото кълбо след отдалечен удар на Ерик Варданян. "Канарчетата "организираха добра офанзива в 19-ата минута, приключила с рисково центриране на Цветомир Панов- Гор Манукян мазета топката в корнер.

Стражът на арменците съумя успя да почисти топката след острото центриране на Тодор Неделев. В 26-ата минута Диого Кампос центрира в наказателното поле на Пюник, само че Лъчезар Балтанов и Стивън Петков не се схванаха кой да играе с топката.

Минута преди края на първото полувреме Тодор Неделев центрира от фаул, само че Стивън Петков не съумя да засече топката. Секунди преди края на първата част се стигна до препирня сред играчите и щабовете на двата отбора. Все отново пристрастеностите бързо утихнаха и до огромен пердах не се стигна. "Канарчетата " започнаха по-активно второто полувреме.

В 50-ата минута след жестоко влизане на арменски бранител в краката на Кристиян Добрев още веднъж се стигна до разправии сред двата отбора. Младият гений на "жълто-черните " продължи мача. След негова офанзива и точно центриране две минути по-късно топката попадна с Серкан Юсеин, който смъкна технично с гърди към Диого Кампос. Бразилецът стреля незабавно с левия крайник, само че коженото кълби мина на сантиметри над напречната греда. Тодор Неделев насочи рисков удар към вратата на съперника в 62-ата минута, само че Гор Манукян мазета коженото кълбо. Девет минути по-късно Карлен Мкичиян пропусна от комфортна позиция. В 78-ата минута Станислав Шопов центрира рисково, само че съотборникът му Иван Василев остана под топката.

Състави:
Ботев: Даниел Кайзер, Цветомир Панов, Пламен Димов, Радослав Терзиев, Серкан Юсеин, Тодор Неделев, Лъчезар Балтанов, Дуде Ндонгала, Диого Кампос, Стивън Петков (Цветомир Панов, Кристиян Добрев, Димитър Калчев, Алваро Юлияно,Милко Георгиев, Станислав Шопов, Иван Василев).
Пюник: Гор Манукян, Армен Манукарян, Дидие Каолио,Арам Шахназарян, Сероб Григорян, Робърт Хакубян, Алик Аракелян, Карлен Мкичиян, Петрос Аведисян, Ерик Вардамян, Ерик Петросян./БТА