Ботев Пловдив победи Черно море с 2:1 в мач от

...

Ботев Пловдив удържа натиска на Черно море с човек по-малко и се поздрави с победата

Ботев Пловдив победи Черно море с 2:1 в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Красиан Колев откри резултата преди Мазир Сула да изравни. Уме Емануел върна задатъка на " канарчетата " след почивката.

Красиан Колев откри головата си сметка с екипа на жълти-черните " в 7-ата минута. Халфът стреля компактно с левия крайник от вътрешността на наказателното поле.

" Моряците " възобновиха равенството на стадион " Тича " във Варна. В 19-ата минута Мазир Сула шутира от дребен ъгъл за 1:1.

Капитанът на пловдивчани Виктор Генев можеше да се разпише, само че ударът му с глава срещна дясната греда.

След почивката възпитаниците на Бруно Балтазар останаха с човек по-малко в 63-ата минута. Точукву Нади получи втори жълт картон за прекъсване на бърза офанзива на съперника.

В 73-ата минута домакините получиха дузпа. Центриране на Мазир Сула срещна ръката на Виктор Генев. Главният арбитър Васимир Ел-Хатиб обче промени решението си, откакто преразгледа обстановката благодарение на ВАР.

Играчите на Илиан Илиев не съумяха да се възползват от численото си преимущество. Вратарят Хидайет Ханкич се оправи с офанзивните дейности на противниковите състезатели.

Черно море остава на 5-ото място в подреждането с актив от 35 пункта. Ботев Пловдив заема 10-ата позиция в класирането с 26 точки.