Ботев Пловдив отново ще играе финал за Купата на България!

...

Ботев на финал за Купата! „Канарчетата“ подчиниха ЦСКА в изпълнения до краен предел стадион

Ботев Пловдив още веднъж ще играе край за Купата на България! „ Канарчетата “ отстраниха ЦСКА-София с общ резултат от 3:0 в двата полуфинала за трофея. В реванша „ жълто-черните “ се постановиха с 2:0 над „ армейците “ пред осъществявания до краен лимит стадион „ Христо Ботев “.
Прочетете още
Головете означиха Ивелин Попов и заменилия го Дилан Мертенс.

Резултатът бе открит в 3-тата минута, когато след страхотна композиция сред Брахими, Секулич и Попов, последният с обмислен шут изведе „ канарчетата “ напред.  Само 3 минути по-късно Ботев можеше да удвои резултата. Капитанът Ивелин Попов смъкна по прелестен метод топката на Секулич, само че 9-ката не съумя да я засече пред празната врата на армейците.

След 35-тата минута ЦСКА взе самодейността, като Хайнц имаше няколко положителни благоприятни условия да изравни, а два пъти нацели и гредата. Ханкич също трябваше да се намесва след удари на норвежеца.

В 48-тата минута Линдсет можеше да изравни, само че Ханкич още веднъж бе брилянтен, който отрази удара му след статично състояние. Две минути по-късно Бусато избави „ алените “, като  Балоянис се оказа очи в очи с него, само че не съумя да го преодолее.

В 58-тата минута Ботев отново бе покрай удвояване на резултата, като след корнер Перейра удари гредата.

Уакаки пък направи сериозен пропуск в 74-атата минута, откакто бе изведен самичък против вратаря от Уме, само че той уцели вратаря на „ армейците “.

Ботев продължи да е по-опасния тим, като в 79-тата минута Емануел Уме засече топката с глава след центриране на Етоо, само че не съумя да откри рамките на вратата.

В 82-тата минута Дилан Мертенс удвои резултата след следващата контраофанзива. Уакаки откри влезлия като запаса състезател на „ Ботев “ и с прекрасен компактен удар от границите на наказателното поле оформи крайния резултат.

На финала пловдивчани ще се изправят съвсем несъмнено против Лудогорец, които на следващия ден играят против Хебър с задатък с от 4 гола. Последното класиране на „ канарчетата “ на финала през 2019 година, когато те отстъпиха от градския си противник Локомотив.

Източник: trafficnews.bg