Ботев най-накрая записа победа след завръщането си на стадион Христо

...

Ботев най-накрая с победа на Колежа, Ивелин Попов вкара в трети пореден мач

Ботев най-сетне записа победа след завръщането си на стадион Христо Ботев. След 8 мача без триумф - 7 загуби и едно тъждество отборът се оправи с 3:1 против Славия в дуел от 8-ия кръг в елита.
Прочетете още

В 4-та минута удар на Рабей от фаул мина около вратата.

След това последва страховит пробив на Акере, който пусна към Секулич, нападателят се опита да отиграе с пета, само че не съумя.

В 15-та минута удар на Галин Иванов мина над вратата.

В 17-та минута Тони Тасев стреля с глава след осъществяване на корнер, а Галин Иванов вкара при добавката. Голът беше анулиран поради засада.

В 22-та минута Минчев стреля рисково, само че Ханкич улови.

След това последва удар на Реда Рабей, който беше уловен от Кръстев.

Последва рисков удар на Галин Иванов, който мина около вратата.

В 26-та минута Ботев съумя да открие резултата. Акере излезе самичък против Кръстев, само че не съумя да го преодолее, топката обаче се върна към Акере, който незабавно откри Ивелин Попов и той осъществя на опразнената врата за 1:0. Това беше трето следващо попадение за Попов в третия му мач за клуба.

В 31-та минута Ивелин Попов изведе отлично Реда Рабей, само че неговият удар беше избавен от Кръстев.

В 33-та минута Кристиян Стоянов стреля, само че Ханкич улови.

В 38-та минута Ивелин Попов пусна пас към Акере, който напредна влезе в пеналта и центрира, а Секулич от близко засече с глава за 2:0.

В 40-та минута Ботев удари за трети път Акере напредна пусна пас, който рикошира в състезател на Славия, само че доближи до Секулич, който стреля, Кръстев избави, само че топката още веднъж отиде при Секулич, който при добавката с глава вкара за 3:0.

В 56-та минута Акере стреля, само че около вратата.

В 61-та минута влезлия през втората част Антоан Бароан стреля, само че ударът му беше избит от Кръстев.

В 63-та минута Галин Иванов центрира в пеналта, а Венцислав Керчев засече с глава и вкара, само че имаше засада и попадението беше анулирано.

В 73-та минута Николай Минков насочи удар, който мина над вратата.

В 77-та минута Галин Иванов насочи рисков удар, който Ханкич мазета в корнер.

В 82-та минута Ертан Томбак се измъкна, навлезе в пеналта и с удар около Ханкич вкара за крайното 3:1.

С успеха Ботев събра 8 точки и е на 11-та позиция, а Славия е 14-ти с 4 точки.

За Ботев следва паузата поради националните тимове, а идващият мач ще е в средата на септември - посещение на Лудогорец.

Ботев:  Хидает Ханкич, Джаспър Ван Хертъм, Йонас Там, Джеймс Етоо, Константинос Балоянис (Димитър Папазов 80 мин.), Янис Карабельов (Николай Минков 68 мин.), Антонио Перера Самуел Акере, Ивелин Попов (Лъчезар Балтанов 80 мин.), Реда Рабей (Точукву Ннади 68 мин.), Мартин Секулич (Антоан Бароан 46 мин.)

Славия:  Николай Кръстев, Ертан Томбак, Емил Мартинов, Виктор Генев, Мартин Георгиев, Иван Минчев, Кристиян Стоянов (Ерол Дост 66 мин.), Венцислав Керчев, Тони Тасев (Емил Стоев 66 мин.), Галин Иванов, Йон Бакеро (Владимир Николов 82 мин.)

Източник: trafficnews.bg