Бостън Селтикс надделя със 120:108 над домакина Голдън Стейт Уориърс

...

Бостън Селтикс съсече Голдън Стейт в първия мач за титлата

Бостън Селтикс надви със 120:108 над домакина Голдън Стейт Уориърс в първия мач от серията за купата до четири победи в Националната баскетболна асоциация.

Ветеранът Ал Хорфорд осъществя 26 точки при дебюта си във край, а гостите осъществиха общо 21 тройки, като петима играчи записаха двуцифрен актив. Джейлън Браун приключи с 24 точки, 7 битки и 5 асистенции, а резервата Дерик Уайт добави 21. Маркъс Смарт способства с 18, а Джейсън Тейтъм се отличи с " дабъл-дабъл " с 12 точки и 13 асистенции.

Домакините влязоха с преднина от 92:80 в четвъртата част, в която Бостън осъществя страховит поврат след 40:16. Ключова се оказа серията на гостите от 20:2 за към четири минути във втората половина на последната четвърт, след която отборът дръпна със 117:103 и това се оказа решаващо.

Така Голдън Стейт позволи първа домакинска загуба в плейофите през сезона. Звездата на тима Стеф Къри стартира мощно и осъществя 21 точки в първата четвърт, само че в следствие гостите се ориентираха по-добре в опазването му и до края му разрешиха да вкара още единствено 13 пункта, с което той приключи с 34 точки, 5 битки и 5 асистенции. Андрю Уигинс добави 20 точки за Уориърс.
Източник: lupa.bg