Борусия Дортмунд победи с 3:1 Аякс в контролна среща, която

...

Дортмунд надви Аякс в контрола пред 81 000 зрители

Борусия Дортмунд победи с 3:1 Аякс в контролна среща, която се игра на " Сигнал Идуна Парк " пред близо 81 хиляди фенове.

Резултатът за " черно-жълтите " откри Юлиан Бранд в 6-ата минута, а по-късно новото попълнение Феликс Нмеча се разписа два пъти в 54-ата и в 60-ата минута. За Аякс попадението означи нападателят Брайън Броби за 1:1 в 7-ата минута.

Полузащитникът Нмеча мина в Борусия Дортмунд от Волфсбург при започване на месец юли за сумата от 30 милиона евро.

За Борусия това беше последна контрола преди старта на сезона в Германия на 12 август с мача от първия кръг в шампионата за Купата на страната против Шот Майнц. Първият дуел от Бундеслигата за Борусия Дортмунд пък е седмица по-късно против Кьолн.