Бившата световна №1 Гарбине Мугуруса за пореден път не можа

...

Гарбине Мугуруса се контузи в Бризбън, Конта с втора победа

Бившата международна №1 Гарбине Мугуруса за следващ път не можа да приключи мач. Тя се отхвърли в първия си дуела си на шампионата в Бризбън против сръбкинята Александра Крунич. Испанката за пети път в границите на една година не доигра дуел.

Григор Димитров е единственият от Топ 20, който ще играе в Бризбън

Българинът стартира отбраната на купата си в четвъртък

Мугуруса воедеше с 7-5, 5-2, когато получи крампи в прасеца. Тя продължи с вярата те да отшумят, само че загубвайки 6 от идващите 9 гейма реши, че няма късмет.

Крунич завоюва с 5-7, 7-6(3), 1-2 и отричане трагичния дуел траял 2 часа и 26 минути. Тя първа проби, само че загуби откриващия сет с 5-7. Крунич ще играе на четвъртфинала в четвъртък с латвийката Анастасия Севастова.

Завърналата се след травма британка Джоана Конта реализира втора победа в шампионата. Тя загуби първия сет против натурализираната австралийка Айла Томлянович с 4-6. Джоана се активизира и пречупи някогашната другарка на Ник Кириос след поврат с 4-6, 6-1, 6-4.

Снимка 331655
Източник:

Дамският шампионат в Бризбън е доста по-силен от мъжкия, само че неговата стратегия върви с един ден напред. Утре ще се изиграят останалите 4 осминафинали, а в четвъртък са борбите на най-хубавите 8.