Берое (Стара Загора) победи гостуващия Монтана 2003 със в българското

...

Берое шамароса Монтана 2003 в Адриатическата лига

Берое (Стара Загора) победи гостуващия Монтана 2003 със в българското дерби от Адриатическата лига по баскетбол за дами. Това е трети мач сред двата тима в границите на по-малко от седмица, а Берое завоюва две победи, откакто победи и в българското състезание. Монтана 2003 пък взе първото дерби в Адриатическата лига като хазаин.

За разлика от предходните срещи в този момент старши треньорите можеха да разчитат на всички задгранични състезателки, като дебют за домакините направи Анджела Делич. Възпитаничките на Татяна Гатева натрупаха преднина след отлични втора и трета четвърт, а в последните 10 минути имаха задатък даже от 33 точки.

Дебютиралата за Берое Анджела Делич беше най-резултатна за триумфа със 17 точки, а по 11 означиха Виолина Кочева, Жаклин Златанова, Сара Бут и Радостина Димитрова. За Монтана 2003 Димана Макариева вкара 13 точки, Изабела Рамона се регистрира с 12, а 10 добави Снежана Алексич.

Лидер в класирането на Адриатическата лига е Будучност с баланс 5-1, а Берое и Монтана 2003 имат по 4 триумфа и две провали.
Берое: Анджела Делич 17, Виолина Кочева 11, Матеа Тавичи 7, Жаклин Златанова 11, Сара Бут 11 (Радостина Димитрова 11, Петя Бояджиева 5, Карина Константинова, Теодора Динева, Стефани Пендова, Преслава Колева) Монтана 2003: Снежана Алексич 10, Христина Иванова 9, Изабела Рамона 12, Димана Георгиева 13, Акила Майзе 5 (Виктория Стойчева 2, Габриела Николова 2, Евгения Нацкина 1, Александра Петрова) Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg