Белгия надви Дания в Копенхаген с 2:1 и вече е

...

Белгия обърна Дания, Де Бройне герой

Белгия надделя Дания в Копенхаген с 2:1 и към този момент е в идната фаза на Евро 2021. За " червмения динамит "  пък е най-вероятно за отпадне от шампионата.

Датчаните започнаха по мечтания метод, откакто още във втората минута Юсуф Поулсен откри резултата.

Голът на Поулсен е вторият най-бърз в историята на европейски футболни финали.

Йоаким Меле и Даниел Вас изпробваха Куртоа в минутите след гола, само че без триумф.

Аплодисменти за Кристиан Ериксен! В 10-ата минута мачът бе спрян, в чест на потърпевшия датски водач.  В един от секторите бе повдигнат транспарант, който гласеше " Цяла Дания е с теб, Кристиан! ".

Едва след 30-ата минута гостите най-накрая съумяха да се задържат за по-дълго време в половина на Дания.

Треньорът на гостите Мартинес пусна в игра Кевин де Бройне на мястото на Дрис Мертенс.Това след това щеше да се окаже решаващо.

Противно на логиката на играта, в 54-та минута Ромелу Лукаку изравни. Ентусиазмът на домакините очевидно секна или най-малко не бе толкоз огромен, колкото през първото полувреме.

Обратът бе сбъднат в 70-ата минута, когато Де Бройне добави и гол към асистенцията си.

Източник: standartnews.com