Белгия измъкна благодарение на значително по-големия си опит победата с

...

Белгия победи Канада с 1:0

Белгия измъкна с помощта на доста по-големия си опит успеха с 1:0 срещу Канада в мач от Група F на Световното състезание в Катар.

Алфонсо Дейвис имаше късмет да открие резултата от дузпа в 11-ата минута за " кленовите листа ", само че Тибо Куртоа избави и резервира равенството. Преднина на " алените дяволи " даде Мичи Батшуай в 44-ата минута, откакто получи дълъг пас и насочи неспасяем удар във вратата на Милан Борян.

През целия мач по-активният на терена тим бе този на канадците, които насочиха 21 удара по посока на вратата на Куртоа, а противниците им отвърнаха с девет, предава БНР.

По-малкият опит на такива конгреси на северноамериканците обаче ги остави без точка в тази среща, а бронзовите медалисти от предишния международен шампионат стартираха тежко, само че въпреки всичко сполучливо в Катар.
Източник: petel.bg