Байерн Мюнехн победи Волфсбург с 4:2 в мач от 19-ия

...

Байерн Мюнхен вкара 4 гола на Волфсбург, макар да игра с 10 човека почти цяло полувреме

Байерн Мюнехн победи Волфсбург с 4:2 в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Томас Мюлер изигра своя мач №427 в шампионата, изравнявайки върха на Герд Мюлер за полеви футболист с най-вече мачове в немския футболен хайлайф.

Баварците откриха резултата още в 9-ата минута. Кингсли Коман центрира отдясно, само че нито един футболист не игра с топката. Кълбото, която попадна във вратата на домакините.

Шампионите удвоиха задатъка си единствено 5 минути по-късно. Кингсли Коман се разписа наново, откакто засече от воле центриране в наказателното поле на Жоао Кансело.

Възпитаниците на Юлиан Нагелсман направиха преднината си класическа в 19-ата минута. Томас Мюлер стреля с глава след центриране от директен свободен удар на Йозуа Кимих.

Домакините понижиха пасива си на стадион " Фолксваген Арена " във Волфсбург в предпоследната минута на първата част. Якуб Камински бе изведен самичък против Ян Зомер в наказателното поле и направи резултата 1:3.

След паузата гостите останаха с човек по-малко на терена. Йозуа Кимих получи втори жълт картон и бе изпъден.

Джамал Мусиала възвърне триголовия задатък на отбора си. Националът на Германия мина на дрибъл над половината съперникови футболисти, преди да се разпише.

Матиас Сванберг оформи крайния резултат с компактен удар от дребен ъгъл. Лукас Нмека не бе зачетен заради засада.

Байерн Мюнхен остава на върха в класирането с актив от 40 точки. Волфсбург заема 7-ата позиция в подреждането с 29 пункта.