Баскетболистките на Шампион 2006 победиха Академик Пловдив със 78:51 в

...

Баскетболистките на Академик започнаха годината със загуба

Баскетболистките на Шампион 2006 победиха Академик Пловдив със 78:51 в среща от първия кръг на Втората тройка в женската А група. Отборът на Академик остава с една победа (у дома против Локомотив София) от 11 изиграни мача от началото на сезона.

Домакините поведоха със серия от 12:2 в началните 4 минути, а в края на първата част дръпнаха с 27:13. Момичетата от Шампион 2006 превъзхождаха съперника и на почивката задатъкът им бе 47:26.

Състезателките на Академик Пловдив вкараха единствено 6 точки в третата четвърт. До края на мача най-голямата разлика в интерес на домакините доближи 31 точки.

Антония Филипова бе най-резултатна за победителките със 17 точки. Тя добави 6 битки и 3 асистенции. По 13 точки осъществиха Михаела Дамянова и Виктория Иванова.

За Академик Пловдив Диляра Четинова означи 10 точки, а Анна Римпова приключи с 8 точки и 11 битки.

В идващия си мач Академик Пловдив приема Локомотив София на 15 януарии.
Свързани вести Женският Академик падна с 89 точки разлика от Берое Уникални: Академик дами взе 68 битки под коша, само че загуби
Източник: marica.bg