Баскетболистите на Балкан победиха убедително Левски Лукойл като гости с

...

Балкан нанесе тежко поражение на Левски Лукойл в София

Баскетболистите на Балкан победиха безапелационно Левски Лукойл като посетители с 86:63 точки в дуел от 17-ия кръг на Националната лига. Гостите от Ботевград превъзходаха "сините " и справедливо стигнаха до триумфа, който е 12-и за тях от 15 изиграни мача. Балкан е водач във краткотрайното класиране в НБЛ, а Левски е трети с актив 10-5.

Това е второ проваляне за Левски Лукойл в границите на няколко дни откакто във вторник отборът загуби семейството си на Рилски състезател в Балканската лига със 77:109 точки.

В предходния кръг на шампионата Левски се оправи с Рилски състезател като посетител със 73:72 точки.

За Балкан успеха е четвърта поредна в шампионата.

Домакините започнаха с 6:0 в зала "Триадица ", само че последва впечатляваща серия на Балкан от 23 точки до 23:6. Първата част завърши при резултат 31:13 точки за гостите.

Във втората "сините " стопиха малко от пасива си и понижиха до 34:43 точки на почивката.

И през второто полувреме обаче ботевградчани бяха по-добрият тим и се възползваха от грешките на Левски. Разликата отново скочи до 67:51 точки в края на третата четвърт и Балкан не позволи "сините " да се приближат съществено в последните 10 минути.

Гостите вкараха 14 тройки от 24 опита, а "сините " едвам 6 от 31 стрелби от далечно разстояние.

Най-резултатен за спечелилите бе Джордан Калахан с 20 точки, 3 битки и 4 асистенции.

За Левски с по 13 точки се регистрираха Павлин Иванов и Кийт Клентън.

В идващия, 18-и кръг в Националната баскетболна лига Левски Лукойл гостува на Академик София в Правец на 9-и февруари, а на 10-и Балкан е хазаин на Рилски състезател в Ботевград.