Барселона победи Виляреал с 1:0 в 21-я кръг на Ла

...

Барселона дръпна с 11 точки след 1:0 над Виляреал

Барселона победи Виляреал с 1:0 в 21-я кръг на Ла Лига. Успехът беше 11-и следващ за каталунците във всички шампионати и шести следващ в шампионата. Тимът на Шави също така към този момент 16 срещи няма загуба и е позволил единствено седем гола.

С триумфа Барселона усили задатъка си на върха на 11 точки пред, който има и мач по-малко. Виляреал е осми с 31 точки и е в серия от три поредни загуби.

Победният гол за гостите беше дело на Педри в 18-ата минута. Халфът комбинира чудесно с Роберт Левандовски и осъществя за 0:1.. Полският нападател също имаше няколко благоприятни условия да се разпише, само че не съумя да преодолее вратаря Пепе Рейна.

Виляреал имаше няколко късмет да изравни и даже вкара топката в мрежата на Барселона в 90-ата минута. Попадението на Самуел Чуквуезе обаче беше анулирано поради засада.

Сблъсъкът също по този начин беше много нервозен – с осем жълти картона и тежка контузия за Франсис Коклен.
Източник: flashnews.bg