Барселона отпадна на четвъртфиналите на Купата на краля след загуба

...

Атлетик Билбао взе скалпа на Барселона след луд мач с продължения за Купата на краля

Барселона отпадна на четвъртфиналите на Купата на краля след загуба от Атлетик Билбао с 2:4 като посетител. В постоянното време дуелът приключи 2:2, а баските стигнаха до триумфа в продълженията на своя " Сан Мамес " след нови два гола.

Горка Гурусета откри резултата още в 1-ата минута, само че каталунците стигнаха до поврат след попадения на Роберт Левандовски (26) и Ламин Ямал (32). В началото на втората част " лъвовете " изравниха посредством Ойхан Сансет. До края на постоянното време каталунците можеше да стигнат до триумфа, само че Ямал на два пъти не съумя да вкара самичък против вратаря. В 105-ата минута Атлетик още веднъж излезе напред след гол на Иняки Уилямс. Крайният резултат оформи Нико Уилямс в 120-ата минута.

Домакините поведоха още в 1-ата минута. Топката беше пратена в наказателното поле, където се получи блъсканица. Защитата на Барселона не съумя да почисти, от което се възползва Горка Гурусета, който откри резултата.