Барселона допусна нова грешка и завърши 1:1 при визитата си

...

Барселона пак се издъни в Примера

Барселона позволи нова неточност и приключи 1:1 при визитата си на Алавес в мач от осмия кръг на испанската Ла Лига. Луис Риоха (31) даде преднина на домакините, а Антоан Гризман (63) изравни. Минута преди изравнителния гол Хота Пелетейро получи втори жълт и червен картон и Алавес доигра мача в понижен състав. Голове на Гризман в 70-ата минута и Лионел Меси в 85-ата не бяха приети поради засади.

В 13-ата минута Ансу Фати излезе самичък против вратаря на домакините Пачеко, само че изстрелът му мина настрана от лявата греда. Три минути по-късно Мендес шутира на отсрещната врата, само че Нето избави. Последва пропуск на Гризман от преференциална позиция, а в 23-ата минута Меси опитва хитро осъществяване от директен свободен удар ниско под стената, само че топката бе изчистена от голлинията.

След 31 минути игра Луис Риоха се възползва от недоразумение сред Жерард Пике и Нето и осъществя за 1:0.

Малко преди края на първата част Меси още веднъж получи опция да вкара от директен свободен удар, само че изстрелът му бе отклонен в корнер.

През втората част Меси и Фати пропуснаха положителни положения, а в 62-ата минута домакините останаха с човек по-малко, откакто Хота получи втори жълт картон за високо вдигнат крайник, който докосна Пике. Минутка по-късно Пина прати топката обратно към вратаря си, само че Гризман се оказа извънредно предвидлив, овладя я и изравни за 1:1. Секунди по-късно Меси можеше да направи обрата цялостен, само че Пачеко направи ужасно избавяне на удара от близка отдалеченост.

В 70-ата минута Гризман прати топката в мрежата, само че голът не бе приет поради засада на Тринкао по-рано в хода на офанзивата. Малко по-късно Дест излезе фронтално против вратата, само че ударът му бе избавен от Пачеко. Моменти по-късно Баталия почисти от голлинията удар с глава на Пике. В 85-ата минута и попадение на Меси не бе зачетено поради засада.

Барса е без триумф към този момент четири следващи кръга и с 8 точки е на 12-а позиция, на 8 точки зад водача Реал (Мадрид). Алавес е 13-и с 8 точки и по-лоша голова разлика от каталунците.
Източник: fakti.bg