Балкан победи със 74:67 (17:20, 21:17, 21:22, 15:8) Академик Пловдив

...

Балкан запази второто място в редовния сезон

Балкан победи със 74:67 (17:20, 21:17, 21:22, 15:8) Академик Пловдив в мач от 32-рия кръг на Националната баскетболна лига, изиграл се през днешния ден в Самоков. Така отборът от Ботевград резервира втората си позиция във краткотрайното класиране с 22 победи и 7 загуби. Пловдивчани са на осмо място в таблицата с баланс 10-19.

Иначе срещата стартира мощно за баскетболистите на Балкан, които бързо поведоха с 11-2, само че противникът им съумя да откри метод да се върне в мача и даже след 10 минути игра да поведе с 3 точки. Играчите на Йордан Янков задържаха положителното си движение и през втората част, в която още първоначално усилиха на 6 точки. След това символичните посетители от Ботевград обърнаха нещата в своя изгода и се отдръпнаха с задатък от 1 точка на почивката. След паузата мечът продължи да предлага качеството на дерби, като преди заключителната четвърт двата тима доближиха тъждество в резултата. Последните минути бяха в интерес на Балкан, а с това и мачът в „ Арена Самоков “.

Пол Джаксън беше най-резултатен за Балкан с 16 точки, а Мануел Суарес приключи с дабъл-дабъл – 15 точки и 11 битки.

За Академик Пловдив Томислав Минков вкара 13 точки, 12 добави Васил Бачев.