Балкан Ботевград приема Лудогорец в мач от 1/16-финалите на Sesame

...

НА ЖИВО: Балкан vs Лудогорец 0:1, Текпетей откри

Балкан Ботевград приема Лудогорец в мач от 1/16-финалите на Sesame Купа на България. Резултатът към този миг е 0:1. Бърнард Текпетей откри резултата в 14-ата минута. Двубоят може да го наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към конфликта, като го наблюдава минута по минута.

Преди началото на дуела разградчани дадоха две мрежи с топки на своя конкурент и домакините одобриха подаръка с наслада. Иван Редовски пък връчи на Ангел Петричев шалче на Балкан, бутилка вино и картина на часовниковата кула в центъра на града.

Напълно разумно " орлите " притиснаха третодивизионния си противник, а след седем минути игра пристигна първото избавяне от Васил Вълчев. Текпетей овладя в наказателното поле на Балкан и върна обратно за Педро Нареси. Бразилецът шутира с левия крайник, но стражът на домакините избави.

В 14-ата минута топката беше центрирана в наказателното поле на Лудогорец. Здравко Атанасов беше оставен непокрит и шутира от въздуха, само че Падт избави. При ответното нахлуване " орлите " наказаха пропуща на противника и откриха резултата. Гостите осъществиха бърза офанзива, откакто Фон Витри даде извеждащ пас към Текпетей. Васил Ганчев и Васил Вълчев не съумяха да противодействат на ганаеца, който след финт прати топката във вратата - 1:0 за Лудогорец.

LIVE  / БАЛКАН - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Текпетей 14'

Стадион: " Христо Ботев " (Ботевград)

Съдия: Стоян Арсов (София)

Балкан : 98. Васил Вълчев, 11. Димитър Руйчев, 8. Емил Колев (К), 14. Давид Ганчев, 7. Йордан Дамянов, 6. Дейвид Йорданов, 10. Николай Миков, 9. Здравко Атанасов, 17. Александър Асенов, 19. Павел Петков, 13. Марио Войнов

Резерви : 1. Кристиян Кирилов, 81. Иван Редовски, 20. Ивайло Петров, 4. Владислав Петров, 5. Иван Алексиев, 2. Витомир Витомиров, 16. Александър Иванов, 15. Калоян Бонев, 3. Емил Ангелов

Старши треньор: Васил Паланковски

Лудогорец : 1. Серджио Падт, 5. Георги Терзиев (К), 8. Клод Гонсалвеш, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 22. Франко Русо, 30. Педро Нареси, 37. Бернард Текпетей, 77. Кайо Видал, 88. Тодор Неделев

Резерви : 12. Симон Слуга, 3. Антон Недялков, 7. Рик Джонатан, 10. Матиас Тиссера, 11. Мунир Шуиар, 63. Анастас Пемперски, 99. Руан Секо