Българският защитник Кристиан Димитров игра цял мач за Хайдук (Сплит)

...

Кристиан Димитров игра цял мач за Хайдук при драматична загуба от Локомотива

Българският бранител Кристиан Димитров игра цялостен мач за Хайдук (Сплит) при трагична загуба с 2:3 от домакина Локомотива Загреб в 30-ия кръг на хърватското футболно състезание.

Победата на " железничарите " коронова като първенец на страната за 21-и път Динамо (Загреб), който шест кръга преди края има неизпълним задатък от 19 точки на върха.

Хайдук поведе с 2:0 след две попадения на Милош Чакташ през първото полувреме, само че позволи поврат.

Денис Колингер понижи в последните секунди преди почивката, а в средата на втората част Индрит Тучи изравни. Оливер Петрак в седмата минута на добавеното време донесе триумфа на Локомотива, който с 53 точки се изкачи на второто място в класирането.

Хайдук пък към този момент е пети с 51 точки. Недостижимият отличник Динамо Загреб има 72 точки.