Българският шампион Лудогорец играе при резултат 2:1 срещу полския първенец

...

НА ЖИВО: Лудогорец 2:1 Раков Ченстохова, голово шоу още в началото

Българският първенец Лудогорец играе при резултат 2:1 против полския отличник Раков Честохова във втората си контрола по време на подготвителния лагер в Турция. Квадво Дуа откри още във втората, само че Анте Църнац  изравни в петата минута. Три минути по-късно Аднан Ковачевич си означи автогол. Срещата в Белек може да я наблюдавате в пряко предаване DIEMA SPORT 3 , както и онлайн на платформата.

За разградчани това ще е втора инспекция в южната ни съседка, откакто досега беше надвит с 3:0 Олимпия Любляна. Контролата с Шахтьор Донецк беше анулирана поради неприятно време.

Днешният противник на разградчани Раков стана първенец на Полша през предишния сезон. Тимът взе участие в груповата фаза на Лига Европа през този сезон, а в Екстракласа заема 4-о място. Отборът на Давид Шварга има 32 точки, като изостава с девет от водача Шльонск Вроцлав.

Раков изигра една контрола досега, като загуби с 0:1 от словенския Мура.

Българският първенец започва доста мощно и поведе в резултата още с първата си офанзива във втората минута. След многоходова композиция на „ орлите “, Сон изведе Кайо Видал отляво, който сви топката за Квадво Дуа, а нападателят засече отблизо разстояние топката във вратата и не остави шансове на вратаря Владан Ковачевич – 1:0.

Раков обаче бързо изравни в петата минута. Тогава Бартош Новак изведе Анте Църнац зад тила на защитата на Лудогорец, където Сон не беше в зоната си. Нападателят на поляците съумя да се излъже Оливие Вердон, като настройки топката на левия си крайник и с удар под напречната греда прати кълбото във вратата на Серджио Падт за 1:1.​

Головото шоу продължи и единствено три минути по-късно Лудогорец още веднъж взе задатък в резултата. Тогава Бърнтард Текпетей напредна по дясното крило и подаде остро паралелно на голлинията в наказателното поле на поляците, където бранителят Аднан Ковачевич в опита си да почисти топката я прати в личната си врата – 2:1.

„ Орлите “ имаха нова отлична опция за ново попадение в 13-ата минута, когато капитанът Якуб Пьотровски лиши чисто топката в половината на поляците. Тя стигна до Кайо Видал, който потегли на пробив, влезе в наказателното поле и стреля ниско към вратата, само че топката мина около лявата греда на Раков.

LIVE  | ЛУДОГОРЕЦ – РАКОВ ЧЕНСТОХОВА  2:1

1:0 Квадво Дуа 2'

1:1  Анте Църнац 5'

2:1  Аднан Ковачевич (автогол) 8'