Българският национален отбор за жени изигра силен мач срещу Сърбия

...

България бе близо до сензация срещу световните шампионки, но...

Българският народен тим за дами изигра мощен мач против Сърбия на Световното състезание по волейбол, само че в последна сметка загуби с 2:3 (21:25, 25:22, 27:25, 21:25, 9:15). Световните шампионки демонстрираха класата си в края на дуела, само че за дълъг интервал нашите демонстрираха, че с нищо не им отстъпват. България можеше да запише първа победа на Световното състезание, като всички от тима заслужават хвалба за представянето си.

Първите три гейма бяха фестивал на волейбола. Точките се редяха една след друга в двете страни. Първо ние поведохме с 6:3, само че сръбкините демонстрираха за какво са №1 в света. Най-голямата разлика в тяхна изгода беше 18:13, само че нашите я стопиха. Накрая геймът приключи 25:21 за " плавите ".

Дойде гросмайсторска част, водена от треньора Лоренцо Мичели. Мачът вървеше непрекъснато точка за точка. В един миг Сърбия взе преднина, само че я преодоляхме. Дойде наш ред да вземем задатък от 22:18, с цел да стане още веднъж драма - 22:20. Тогава към този момент България сподели, че не е просто участник на международното и взехме частта с 25:21.

Още по-голяма драма настъпи в третия гейм. Там към този момент безусловно борбата беше за всяка точка. Най-голямата преднина беше за нас - три точки. В подобен мач обаче това не значи нищо. Накрая спечелихме с инфарктното 27:25.

За страдание, последните два гейма в дуела не бяха за България. Вероятно девойките се умориха, само че към този момент знаеха, че са спечелили една точка против международния първенец, която може да е от голямо значение в класирането. До средата на четвъртата част бяхме равностойни, само че тогава разликата внезапно стартира да пораства стремително. Опитахме да се върнем в мача и го направихме по допустимо най-хубавия метод. Накрая загубихме с 21:25.

Тайбрекът към този момент беше напълно в интерес на Сърбия. Съперникът поведе с 5:0 и всички опити за поврат останаха напразни. Световните първенци победиха с 15:9. Но все пак аплодисментите са и за България. Сега нашите отиват в Лодз, където ще изиграят оставащите три срещи в групата - против Канада, Казахстан и Съединени американски щати.
БЪЛГАРИЯ - СЪРБИЯ 2:3 (21:25, 25:22, 27:25, 21:25, 9:15)
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова 3, Силвана Чаушева 18, Елица Атанасийевич 17, Мирослава Паскова 12, Нася Димитрова 10, Мира Тодорова 13 - Мила Пашкулева-либеро (Радостина Маринова 5, Мария Йорданова 1, Петя Баракова 1, Гергана Димитрова)
Старши треньор: ЛОРЕНЦО МИЧЕЛИ
СЪРБИЯ: Сладжана Миркович 4, Тияна Бошкович 22, Бранкица Михайлович 7, Бианка Буша 26, Мина Попович 2, Йована Стеванович 8 - Теодора Пушич-либеро (Ана Бийелица 7, Мая Алексич 5, Бояна Дърча, Катарина Лазович, Сара Лозо 16)
Старши треньор: ДАНИЕЛЕ САНТАРЕЛИ.
Източник: marica.bg