Българският национален отбор по волейбол загуби от Иран с 0:3

...

Волейболистите ни останаха с една победа в Лигата на нациите

Българският народен тим по волейбол загуби от Иран с 0:3 гейма Загубата пристигна с 20:25, 31:33, 22:25 в последния си мач от втората фаза на Лигата на нациите. За „ трикольорите “ предстоят три дни отмора, преди старта на третата фаза. Селекционерът Силвано Пранди имаше много кадрови проблеми и трябваше да заложи на млад, пробен състав. Капитанът Цветан Соколов има проблем с рамото и не бе употребен в мача. Алекс Грозданов, Мартин Атанасов и либерото Владислав Иванов също са контузени. Очаква се Атанасов и Иванов да са подготвени за идващите мачове на родния отбор, до момента в който Грозданов сигурно пропуща остатъка от Лигата на нациите. В първите два гейма „ лъвовете “ повеждаха, само че опитният тим на Иран, воден от Владимир Алекно, успяваше да навакса. След доста оспорвания втори гейм, който нашите изгубиха, настроението в редиците на България падна и иранците владееха събитията в последната трета част. Най-резултатен за България бе Радослав Парапунов с 11 точки, до момента в който Георги Петров и Николай Колев прибавиха 8. За България предстоят мачовете със международния първенец Полша, олимпийския отличник Бразилия и Нидерландия. Тимът ни е 13-и във краткотрайното класиране с 1 победа, 5 загуби и 5 точки.
Източник: dnesplus.bg