Българският национал Александър Везенков изигра силен мач за Олимпиакос при

...

Силен Везенков не стигна на Олимпиакос за победа в Истанбул

Българският национал Александър Везенков изигра мощен мач за Олимпиакос при загубата с 84:77 от Фенербахче в Истанбул. Срещата бе от 16-ия кръг на Евролигата.

Везенков осъществя пет тройки от седем опита и добави към статистиката си 4 битки и 2 асистенции за 21:23 минути като запаса. Той приключи със 17 точки.

Най-резултатен за Фенербахче беше Ян Весели със 17 точки. Нандо де Коло добави 10 точки, 8 битки и 5 асистенции.

Ливио Жан-Шарл вкара 12 за Олимпиакос, а с по 11 останаха Арън Харисън и Василис Спанулис.

В различен мач от кръга Жалгирис реализира трагична победа със сирената против Байерн. Литовците се постановиха вкъщи със 74:73.

Мариус Григонис означи победния панер 0.6 секунди преди сирената, а домакините записаха четвърти следващ триумф. Григонис приключи мача с 22 точки, а Артурас Милакнис добави 11 за Жалгирис, който е на осмо място в подреждането с баланс 9-7. Джейлън Рейнолдс се отличи за Байерн със 17 точки и 7 битки, а немският отбор има 10 победи в 16 мача и заема четвъртата позиция.

Реал Мадрид (Испания) - АЛБА Берлин (Германия) - 91:62
 Александър Везенков: Никога не съм бил в по-добра форма, тъй че ми остава само да стартира да приказвам с играта си

" Няма значение кой играе и кой не - когато тимът бие, всички са удовлетворени "