Българският нападател Кун Теменужков отбеляза гол за младежкия тим на

...

Теменужков стана герой за Лийдс с късен гол

Българският нападател Кун Теменужков означи гол за младежкия отбор на Лийдс U23 в Професионалната лига за развиване при равенството 2:2 на посетители на Болтън U23. 17-годишният стрелец влезе в 85-ата минута и вкара в 91-ата минута, донасяйки точката за своя отбор. Кун беше на точното място на първа греда след осъществяване на корнер, първият му удар беше блокиран, само че при втория топката се оплете в мрежата.
Contento por las sensaciones del equipo y por poder ayudar al equipo con un gol @leedsunited

A post shared by Dzhoshkun Temenuzhkov (@kuntemenuzhkov_09) on Dec 19, 2017 at 6:48am PST

Това е втори гол за Теменужков в Лигата за развиване, където играят футболисти до 23-годишна възраст. Той има и две попадения за U23 от подготвителния лагер преди началото на сезона. В статистиката на някогашния футболист от школата на Барселона са записани и две попадения за тима на Лийдс до 18 години (U18).