Българският нападател Божидар Краев имаше ключова роля за Уелингтън Финикс

...

Божидар Краев помогна за точката на Уелингтън Финикс, но не успя да се разпише

Българският нападател Божидар Краев имаше основна роля за Уелингтън Финикс при равенството 2:2 като посетител против Мелбърн Сити в мач от 4-ия кръг на шампионата на Австралия.

25-годишният Краев се появи на терена в 54-ата минута при резултата 0:2, когато размени Бол. Юношата на Левски се разписа с глава малко по-късно, само че попадението бе анулирано заради засада.

В 79-ата минута след осъществяване на корнер Кроаев игра с топката, която се отби от неприятелски състезател и попадна в Сътън, а той с мощен удар понижи на 1:2. В последната минута многоходова акция на Уелингтън бе приключена от Барбарусес за 2:2.

В третата минута на добавеното време някогашният състезател на ЦСКА Томас Лам получи втори жълт картон и бе изпъден от игра. Финландецът играе за състава на Мелбърн.

Божидар Краев подписа за два сезона с Уелингтън Финикс в края на юни със свободен трансфер от датския Мидтиланд.