Българският баскетболен национал Александър Везенков и неговия клубен Олимпиакос надиграха

...

Олимпиакос и Везенков поведоха в борбата за титлата в Гърция

Българският баскетболен национал Александър Везенков и неговия клубен Олимпиакос надиграха като хазаин със 74:61 огромния си противник Панатинайкос в първия дуел от финалната серия в борбата за купата в Гърция.

Домакините от Пирея изковаха значително триумфа си още в откриващата четвърт, която Везенков и компания завоюваха с 23:4, а през оставащото време " червено-белите " направляваха солидния си задатък.

Александър Везенков още веднъж беше на висота за своя отбор, записвайки " дабъл-дабъл " - 12 точки и 10 битки за 31:37 минути на паркета. Най-полезен за спечелилите обаче стана Костас Слукас, който осъществя 16 точки.

За гостите от Панатинайкос Йоанис Папапетру и Окара Уайт приключиха с по 13 пункта.

Битката за купата в Гърция продължава с втория мач от серията на 14 юни. Играе се до четири победи от седем мача.