Българските отбори Монтана 2003 и Берое започнаха с победи участието

...

Ударен старт за Берое и Монтана в Адриатическата лига

Българските тимове Монтана 2003 и Берое започнаха с победи присъединяване си в тазгодишното издание на Адриатическата лига по баскетбол за дами.

У дома шампионките на България от Монтана се постановиха с 80:54 (26:15, 11:11, 30:10, 13:18) над хърватския Трешневка 2009.

Състезателките на треньора Стефан Михайлов взеха ранен задатък в мача и съвсем до самия му край той се усилваше непрекъснато.

Матеа Тавич бе най-резултатна за Монтана с 15 точки, а още 13 прибави Радостина Димитрова. За Трешневка 20 точки осъществя Барбара Туркал.

Доста по-трудна задача имаше защитаващият купата си отбор на Берое, който се наложи като посетител над сръбския Кралево със 78:75 (27:22, 17:24, 14:17, 20:12).

Старозагорки започнаха по-добре и водеха доникъде на втората четвърт, само че по-късно Кралево взе самодейността и поддържаше задатък към 5 точки до последната минута на мача.

44 секунди преди края Адиджат Адамс вкара 2 фаула, с цел да изведе Берое напред в резултата при 76:75. Още две точни стрелби от фаул на Радослава Бъчварова 12 секунди преди края подсигуриха триумфа на Берое.

Челси Лий бе най-резултатна за Берое с 18 точки, а Виолина Кочева прибави 13. За Кралево Шакила Хил приключи също с 18 точки.