Българската тенисистка Гергана Топалова загуби мача си от първия кръг

...

Гергана Топалова загуби на старта на основната схема във Врънячка баня

Българската тенисистка Гергана Топалова загуби мача си от първия кръг на главната скица на шампионата на червени кортове във Врънячка баня, Сърбия от веригата на ITF.

Топалова, която мина сполучливо през квалификациите отстъпи на поставената под №5 австрийка Зиня Крауз с 4:6, 6:3, 2:6 след близо два часа игра.

В първия сет двете си размениха общо седем пробива, само че за жалост четири от тях бяха на сметката на Крауз, което ѝ оказа помощ да завоюва първата част с 6:4.

Във втората състезателките още веднъж мъчно взимаха подаванията си, само че този път българката беше тази, която реализира повече пробиви и след 6:3 в своя изгода изравни резултата в сетовете.

За страдание, в решителната трета част Топалова загуби първите четири гейма и в последна сметка това се оказа решаващо за загубата ѝ с 2:6.

С влизането си в главната скица Гергана Топалова си завоюва 5 точки за международната класация и проработи 557 $.