България спечели първи медал от Европейското първенство по художествена гимнастика,

...

България с първи медал от Европейското по художествена гимнастика

България завоюва първи орден от Европейското състезание по художествена гимнастика, което се организира в Тел Авив. Девойките ни в състав Елвира Краснобаева и Дара Стоянова събраха общ брой от 116.100 точки, което ги подреди на трета позиция.

Краснобаева получи оценки от 30.800 т. на обръч, 30.750 т. на топка и 26.200 точки за съчетанието си с лента. За своите бухалки Дара бе оценена с 28.350 точки, с които си обезпечи и край в утрешния ден, съобщи БГНЕС.

С положителната си игра Елвира Краснобаева съумя да се класира за финалите на обръч и топка, а Дара се пребори за финала на бухалки.

Шампион е Израел със общ брой от 120.600 т. Среброто е за тима на Румъния с актив от 117.050 точки.

За последно България е имала орден от отборно съревнование при девойките през 2006 година, когато отборът ни в лицето на Биляна Проданова и Филипа Сидерова спечели отново бронзово отличие.
Източник: novinite.bg