Айнтрахт Франкфурт победи Уест Хем с 2:1 в първия полуфинален

...

Айнтрахт Франкфурт надви Уест Хем в Лондон

Айнтрахт Франкфурт победи Уест Хем с 2:1 в първия полуфинален мач сред двата отбора в Лига Европа. Ансгар Кнауф откри резултата след 51 секунди игра, а Микел Антонио изравни. Даичи Камада се разписа, с цел да оформи крайния резултат.

Гостите изненадаха " чуковете " на Олимпийския стадион в Лондон и поведоха в резултата след едвам 51 секунди игра. Ансгар Кнауф засече с глава центриране на Рафаел Боре.

Възпитаниците на Дейвид Мойс заиграха по-офанзивно и пропуснаха отлична опция в 14-ата минута. Джаред Боуен се озова очи в очи с Кевин Трап, само че изстрелът му докосна крайници на вратаря, преди да се отклони в дясната греда.

Столичани възобновиха равенството в 21-вата минута. Курт Зума подаде с глава паралелно на голлинията към Микел Антонио, който засече топката във въздуха за 1:1.

След почивката играчите на Оливер Глазнер си върнаха преднината от едно попадение. Алфонс Ареола избави удар на Джибрил Соу, само че топката отиде в краката на Даичи Камада, който я изпрати в опразнената врата.

Последваха рискови офанзиви и пред двете порти. Резервата Саид Бенрама уцели дясната греда с удар отвън наказателното поле, а Даичи Камада също стреля в десния непряк дирек, откакто шутът му се отби от крайници на Крейг Доусън.

Двубоят завърши с удар със задна ножица на Джаред Боуен, срещнал напречната греда.

Реваншът сред двата отбора е на 5-и май (четвъртък) от 22:00 часа.

В другия полуфинал Република България Лайпциг победи Рейнджърс с 1:0.