Айнтрахт Франкфурт победи с 2:1 Аугсбург в двубой от 30-ия

...

Айнтрахт Франкфурт обърна Аугсбург и гледа смело към Европа

Айнтрахт Франкфурт победи с 2:1 Аугсбург в дуел от 30-ия кръг в Бундеслигата. Футболистите на Дино Топмьолер направиха цялостен поврат, с цел да се поздравят с триумфа.

Резултатът беше открит от гостите в 13-ата минута, откакто Ермедин Демирович изведе Рубен Варгас, който с мощен шут порази задачата.

Десет минути след почивката " орлите " изравниха след чудесна офанзива и гол на Фарес Шайби.

След още 6 минути падна и втори гол, което означаваше и цялостен поврат. Юго Екетике беше доста настойчив и се възползва от неуверената игра на бранителите. Нападателят шутира от границата на наказателното поле и прати топката неспасяемо в мрежата.

В добавеното време Омар Мармуш заби и трети гол и оформи крайното 3:1.

С успеха Айнтрахт събра 45 точки и дръпна на шестата позиция, която дава право на присъединяване в Лига на конференциите. Аугсбург е с едно място по-надолу, само че към този момент изостава с 6 пункта.

Все отново опцията на Германия да прати 5 клуба в ШЛ остава, а това ще докара до разбърквания, които да облагодетелстват тимовете отвън топ 4.