Атлетико (Мадрид) спечели много важна победа срещу Фейенорд с 3:2

...

Атлетико с нов драматичен обрат, този път в Шампионската лига

Атлетико (Мадрид) завоюва доста значима победа против Фейенорд с 3:2 вкъщи във втория кръг на Шампионската лига. Отборът на Диего Симеоне два пъти изоставаше в резултата, само че съумя да завоюва трите точки пред своята аудитория.

Още в седмата минута на мача Марио Ермосо от Атлетико си вкара автогол, откакто топката рикошира в него и влетя в мрежата. Алваро Мората обаче съумя да изравни единствено пет минути по-късно, като обстановката бе прегледана от ВАР поради допустима засада, само че нападателят бе в постоянно състояние.

Тимът от Ротердам още веднъж излезе напред в резултата малко след половин час игра. Тогава след осъществяване на директен свободен удар Давид Ханко изскочи зад отбраната и първият му удар бе избавен, от Ян Облак, само че при добавката вкара топката под напречната греда. Дълбоко в добавеното време на първата част Антоан Гриман още веднъж изравни със ужасно допиране на топката.

Всичко се реши на старта на второто полувреме, когато Мората вкара втори гол, засичайки центриране на Нахуел Молина отдясно. В края на мача " дюшекчиите " героичен се браниха и резервираха успеха си. Благодарение на трите точки Атлетико излезе краткотрайно преди всичко в Група E.