Атлетико Мадрид измъкна трите точки срещу Селта Виго. Дюшекчиите спечелиха

...

Късен гол на Депай донесе трите точки на Атлетико

Атлетико Мадрид измъкна трите точки против Селта Виго. " Дюшекчиите " завоюваха гостуването си с 1:0, а попадението означи новото попълнение Мемфис Депай.

Първата обстановка в мача пристигна в 19-ата минута, когато Маркос Йоренте насочи удар от придвижване в наказателното поле, само че опитът му бе блокиран от бранител на домакините. Това бе и единствената забавна ситуацият през първата част.

Маркос Йоренте имаше отличен късмет да вкара за Атлетико преди почивката, а три минути след паузата Алваро Мората пропусна.

След това пристигнаха мощните минути за тима на Селта. В 57-ата Яго Аспас излезе самичък против Ян Облак, само че вратарят съумя със сетни сили да избие топката от голлинията.

В 70-ата Савич беше изпъден за задържане на откъсващия се самичък против вратаря Харис Сеферович, а от последвалото осъществяване Аспас удари напречната греда.

В 89-ата минута новото зимно попълнение на Атлетико - Мемфис Депай, вкара първия си гол за „ дюшекчиите “ и по този метод донесе трите точки за отбора.

Атлетико Мадрид са четвърти във краткотрайното класиране с 38 точки, до момента в който Селта е 13-и с 23.