Аталанта засили кризата Наполи след победа с 4:2 в мач

...

Аталанта се изстреля в Топ 3 след голово шоу през второто полувреме с Наполи

Аталанта ускори рецесията Наполи след победа с 4:2 в мач от 23-ия кръг на Серия А. Двата отбора не съумяха да си отбележат попадения през първото полувреме, само че през вторите 45 минути осъществиха цели шест попадения.

„ Партенопеите “ имаха добра опция да открият резултата, само че Виктор Осимен нацели напречната греда след удар с глава.

В началото на втората част Луис Муриел можеше да открие резултата, само че Алекс Мерет се нмеси уверено. Все отново домакините откриха резултата малко по-късно. В 52-ата минута колумбиецът центрира в наказателното поле към Дуван Сапата, който от близко осъществя с глава.

Наполи съумя да реагира бързо и шест минути по-късно възвърне резултата. Пьотр Желински осъществя красиво попадение, засичайки от въздуха в долния десен ъгъл.

В 64-ата минута бергамаските още веднъж излязоха напред в резултата. Дуван Сапата подаде към Робин Госенс, който изстреля компактен изстрел топката в десния ъгъл.

Головото шоу продължи в 71-ата минута, когато Аталанта поведе с 3:1, откакто Луис Муриел се измъкна от противник и от границата на наказателното поле осъществя в горния десен ъгъл.

В 76-ата минута гостите понижиха, откакто Робин Госенс си означи автогол. Но три по-късно домакините още веднъж означиха Кристиан Ромеро бе над всички и с глава осъществя красиво в левия ъгъл.

До края на дуела Аталанта запази задатъка си и справедливо се поздрави с трите точки. По този метод бергамаските се изкачиха на третата позиция в Серия А с актив от 43 пункта, до момента в който Наполи е седми с три по-малко.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `