Арсенал спечели трудно с 4:2 след обрат като гост срещу

...

Арсенал отново начело във Висшата лига след обрат срещу Астън Вила

Арсенал завоюва мъчно с 4:2 след поврат като посетител против Астън Вила в първи дуел от 24-ия кръг във Висшата лига на Англия. Късна драма разреши на лондончани още веднъж да се изкачат преди всичко в класирането в британския шампионат, изпреварвайки най-малко краткотрайно Манчестър Сити.

Домакините от Бирмингам повеждаха на два пъти в резултата, само че не съумяха да вземат нищо от мача. В петата минута Оли Уоткинс с шут в далечния ъгъл даде преднина за Астън Вила, а единствено 7 минути по-късно удар на Еди Нкетия с глава беше отклонен в гредата от Тайрън Мингс.

Арсенал изравни посредством Букайо Сака в 16-ата минута, само че тъкмо четвърт час по-късно Филипе Коутиньо осъществя първия си гол през акцията, давайки нова преднина в интерес на домакините.

В 56-ата минута нов опит за равнене на Еди Нкетия срещна гредата, а разумното се случи пет минути по-късно, когато Олександър Зинченко направи 2:2 след акуратен изстрел.

Осем минути преди приключване на постоянното време удар на Леон Бейли също се отби в гредата зад Арън Рамсдейл, а в в допълнение време удар на Жоржиньо попадна в гредата и по-късно срещна главата на вратаря Емилиано Мартинес, влизайки за трети път в мрежата на Астън Вила.

В осмата минута на продължението Арсенал стигна и до четвъртото си попадение, негов създател стана Габриел Мартинели. Лондончани прекъснаха серия от четири следващи мача без победа и към този момент имат 54 точки преди всичко.

Астън Вила позволи трето поредно проваляне и е на 11-та позиция в подреждането.

Пъ-късно през днешния ден първенецът Манчестър Сити гостува на Нотингам Форест и при триумф ще си върне лидерската позиция във Висшата лига.