Арсенал победи Уулвърхемптън с 1:0 на „Молиню“. Попадението за "артилеристите"

...

Арсенал пречупи трудно вълците и се намести плътно зад четвъртия Уест Хем

Арсенал победи Уулвърхемптън с 1:0 на „ Молиню “. Попадението за "артилеристите " означи Габриел Магаляеш в средата на първото полувреме. В 69-ата минута Мартинели бе изпъден, откакто си изкара два жълти картона в границите на 10 секунди за две нарушавания.

"Вълците " бяха в серия от три следващи турнирни победи, като съкрушиха поредно Манчестър Юнайтед, Саутхемптън и Брентфорд. За "топчиите " това е първа победа през 2022-а година.

Още в осмата минута на срещата Томас Партей почисти нескопосано центриране, ориентирано към Дендонкер, отклонявайки го точно в тялото на белгийския халф. Рамсдейл обаче внимаваше и улови. Следващите минути не предложиха нещо кой знае какъв брой забавно, преди в 22-ата минута Бен Уайт да се озове на добра позиция към точката за осъществяване на дузпа, изстрелът на англичанина бе блокиран с тяло от защитник на Уулвс.

Малко преди да измине половин час игра Габриел Магаляеш се възползва от безредие в наказателното поле на домакините и от близко довкара топката във вратата на Са.

Няколко минути след попадението на бразилеца, хубаво центриране на Марсал бе избито от Гранит Джака, току пред Дендонкер. В идната офанзива Хименес опита удар с глава, само че бе неакуратен. 180 секунди преди почивката Поденс разви добре бърза контра на Уулвс и разтегли надясно към Семедо, чийто удар мина доста покрай лявата греда на Рамсдейл. В ответното нахлуване удар на Лаказет от нелоша позиция попадне право в ръцете на Жозе Са. В третата минута на добавеното време на първата част Невеш опита да изненада Аарън Рамсдейл с осъществяване от фал, само че не сполучи в опита си.

С началото на втората част домакините пробваха да възстановят равенството. Първо Поденс стреля, само че ударът му бе блокиран. След късо осъществявания корнер и произлязлото бързо разиграване Поденс откри Дендонкер, който не бе прецизен с глава.

В 69-ата минута Габриел Мартинели загуби една топка на тъча, след което първо изблъска хвърлящия тъч Поденс, а след не повече от 10 секунди фаулира спринтиращия Чикиньо. Майкъл Оливър бе хладнокръвен и му сподели два жълти картона за двете прегрешения, оставяйки "топчиите " с 10 души на терена.

Веднага след противоречивата обстановка Джака си означи автогол, само че Раул Хименес беше в състояние на засада и попадението бе анулирано. В идната офанзива Лаказет излезе самичък против вратаря на домакините, само че диагоналният му удар не откри очертанията на вратата.

Десетина минути преди края за следващ път Дендонкер стреля с глава, само че Рамсдейл мазета в ъглов удар. Минута пред това пък защитник на Арсенал мазета съвсем от голлинията.

LIVE / Уулвърхемптън - Арсенал 0:1

0:1 Габриел Магаляеш 27`

Уулвърхемптън: Жозе Са, Нелсън Семедо, Максимилиан Килман, Конър Коди(81` - Фабио Силва), Ромейн Сайс(ж.к.), Фернандо Марсал(62` - Раян Айт-Нури), Леандер Дендонкер, Рубен Невеш(ж.к.), Франсиско Тринкао(62` - Чикиньо), Даниел Поденс, Раул Хименес

Мениджър: Бруно Лаже

Tonight's line-up as we prepare to face.